![]() |
Kruche ciasto z owocami Masz ochotę na coś słodkiego, ciepłego i z owocami? Zrób niespodziankę sobie i swoim bliskim – upiecz ciasto. Składniki:
1/2 słoika dżemu (najlepiej pomarańczowego) 3 szklanki mąki (najlepiej tortowej) 3 łyżki cukru 1 kostka masła 2 cukry waniliowe 1 łyżeczka proszku do pieczenia 4 jajka
do pianki:
5 łyżek cukru 1 łyżkę mąki ziemniaczanej
Sposób przygotowania:
Jabłka zetrzeć na tarce z grubymi oczkami i dodać 1 cukier waniliowy. Do miski wsypać 3 szklanki mąki, 3 łyżki cukru, masło, 4 żółtka, proszek do pieczenia, cukier waniliowy. Zagnieść i wyrobić ciasto, a następnie podzielić na dwie nierówne części. Większą cześć ciasta rozłożyć na średniej wielkości blaszce wysmarowanej masłem, nakłuć widelcem i wstawić do nagrzanego piekarnika – 180 stopni. Trzymać do czasu aż się zarumieni. Wyjąć z piekarnika, rozsmarować dżem, na to położyć jabłka. Ubić pianę z 4 białek, dodać do niej 5 łyżek cukru i 1 łyżkę mąki ziemniaczanej. Dokładnie wymieszać, nałożyć na owoce. Na wierzch pokruszyć resztę ciasta i wstawić do piekarnika w temperaturze 180 stopni na 55 minut.
Smacznego! |
![]() |
![]() |















